Aktualności
2014-12-08 14:17
Świąteczna Akademia Kulturalnego Pasażera
Artykuł archiwalny
8 grudnia 2014 roku pracownicy MPK-Łódź zorganizowali wyjątkową, świąteczną Akademię Kulturalnego Pasażera.
Akademia Kulturalnego Pasażera wystartowała we wrześniu 2009 roku, a do dziś przeszkoliliśmy 6400 dzieci. Akademia to warsztaty, które organizujemy w Muzeum Komunikacji Miejskiej MPK-Łódź dla najmłodszych pasażerów. Podczas zajęć maluchy dowiadują się m.in. jak bezpiecznie podróżować komunikacją miejską i jak kulturalnie zachowywać się w pojazdach.
Na świąteczne spotkanie przyszło ok. 120 dzieci z klas 0-2 szkół podstawowych oraz z najstarszych grup przedszkolnych. Zebranych powitała Agnieszka Hamankiewicz, kierownik Działu Promocji, następnie głos zabrał prezes Spółki – Zbigniew Papierski.
Oprócz krótkiej lekcji na temat bezpiecznego i kulturalnego podróżowania komunikacją miejską, poprowadzonej przez opiekuna Akademii, Bartosza Stępnia, dzieci wysłuchały prezentacji funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji na temat zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zachowania się wobec osób obcych. Słuchacze Świątecznej Akademii mogli również zadać pytania jednemu z kierowców autobusów, bowiem grono prowadzących reprezentował Artur Ceterowski z EA-2.
Po części wykładowej, dzieci wzięły udział w konkursach z wiedzy o komunikacji miejskiej.
Ze względu na świąteczny charakter Akademii na spotkaniu pojawił się oczywiście Św. Mikołaj z prezentami.
Największą atrakcją dla dzieci były duże, żywe maskotki przedstawiające postacie z logo Akademii.
Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w dyskusji, miały niesamowite spostrzeżenia. Byliśmy także pod wrażeniem ich wiedzy. Mamy nadzieję, że ten „kulturalny” sposób przekazania wiedzy w świątecznej atmosferze będzie miło wspominanym przez małych gości.